Fundusze zagraniczne

warning: Creating default object from empty value in /home/doktoran/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Program ERASMUS +

Program Erasmus Plus umożliwia doktorantom odbycie części studiów, a także praktyk zawodowych na uczelni zagranicznej. Doktoranci mają możliwość spędzenia na zagranicznych studiach lub praktykach łącznie 12 miesięcy. Erasmus Plus umożliwia skorzystanie z 12 miesięcy nauki za granicą na każdym etapie edukacji wyższej (studia licencjackie, magisterskie i doktoranckie- łącznie 36 miesięcy), zatem doktorant, który uczestniczył w programie na studiach magisterskich, może w czasie studiów doktoranckich ponownie wyjechać za granicę.

Zobacz więcej »

Dział Współpracy Międzynarodowej UKSW

Strona internetowa Działu Współpracy Międzynarodowej UKSW jest bogatym źródłem informacji o międzynarodowych programach stypendialnych, z których część skierowana jest do doktorantów, miedzy innymi programy Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej DAAD, stypendia Komisji Fulbrighta oraz Funduszu Stypendialnego Sciex-NMSch (wymiana naukowa między Szwajcarią a nowymi państwami członkowskimi UE). Zobacz więcej »

System Doradztwa Stypendialnego Skrzydlate Studia

System Doradztwa Stypendialnego Skrzydlate Studia to pierwsza w Polsce pozarządowa instytucja zajmująca się wyszukiwaniem i zarządzaniem ofertami stypendialnymi zagranicznych uczelni. Na stronie internetowej instytucji można znaleźć listę dostepnych programów stypendialnych renomowanych uczelni w różnych miejscach na świecie.

Zobacz więcej »

"Dokąd zmierzasz doktorze, czyli cel to za mało"- spotkanie i coaching dla doktorantów UKSW

Zapraszamy doktorantów UKSW na spotkanie poświęcone finansowaniu doktoratu i prowadzeniu swojej ścieżki naukowej na studiach doktoranckich. W trakcie spotkania przedstawimy dostępne możliwości finansowania badań w ramach środków wewnętrznych i zewnętrznych oraz programy mobilności doktoranckiej. Główna część spotkania będzie miała charakter coachingowy i będzie poświęcona budowaniu koncepcji i prowadzeniu własnej ścieżki naukowej i zawodowej

Zobacz więcej »

Spotkania dot. programu ERASMUS+

Zapraszamy doktorantów do udziału w spotkaniach informacyjnych na temat wyjazdów na studia i staże zagraniczne w ramach programu ERASMUS+. Spotkania odbędą się 24 lutego (wtorek), o godz. 10:15 na kampusie przy ul. Dewajtis 5 (sala 052, bud. Starego Rektoratu) oraz o 16:00 na kampusie przy ul. Wóycickiego (sala 327, bud. Auditorium Maximum). 

Zobacz więcej »

Spotkania informacyjne Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta

Zapraszamy na spotkania informacyjne dotyczące możliwości uzyskania stypendiów w ramach programów oferowanych przez Komisję Fulbrighta. Spotkanie dotyczące stypendiów dla doktorantów Junior Advanced Research Award odbędzie się 12 marca o godz. 16:00 w siedzibie Komisji przy ul. Gałczyńskiego 4 w Warszawie. Zobacz więcej »

Dzień otwarty Funduszu Stypendialnego SCIEX

26 września odbędzie się dzień otwarty SCIEX, funduszu stypendialnego w ramach którego można pozyskać środki na pobyty badawcze w szwajcarskich ośrodkach naukowych. Spotkanie informacyjne odbędzie się w siedzibie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie, na ul. Mokotowskiej 43, o godz. 11:00.

Zobacz więcej »

Międzynarodowa szkoła letnia w Gruzji

Gruzińskie Muzem Narodowej wraz z Fundacją Naukową Szoty Rustawelego zapraszają na międzynarodową szkołę letnią w Dimanisi, skierowaną do młodych badaczy zainteresowanych historią, religią, językiem i kulturą Gruzji. Podczas szkoły słuchacze odbędą zajęcia teoretyczne i praktyczne z dziedziny sztuki, historii i archeologii Gruzji, a także etnologii i numizmatyki. 

Zobacz więcej »

Stypendia Rządu Australii

W ramach programu stypendialnego ufundowanego przez rząd australijski, Endeavour Research Fellowships, przewidziano stypendia dla doktorantów, którzy chcieliby podjąć badania w Australii. Czas pobytu badawczego wynosi od 4 do 6 miesięcy, program pokrywa koszty podróży, koszty adaptacyjne, czesne, ubezpieczenia oraz miesięczne stypendium. Wymagana jest znajomość jęz. angielskiego oraz promesa przyjęcia na stypendium z uczelni australijskiej. 

Zobacz więcej »

The Taiwan Fellowship- stypendia na pobyt badawczy na Tajwanie

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Chin (Tajwanu) otwiera nabór wniosków do programu Taiwan Fellowship, skierowanego do naukowców (w tym doktorantów) prowadzących badania dotyczących Tajwanu, Chin, regionu Azji i Pacyfiku oraz innych zagadnień z zakresu sinologii. Stypendium umożliwia prowadzenie badań w uniwersytetach i instytutach badawczych na Tajwanie. Wzmagana znajomość języka angielskiego lub chińskiego. Termin zgłoszeń upływa 15 lipca 2013 r. 

Zobacz więcej »

Copyright © 2021 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone
Informacja o ciasteczkach