Szkoła Zimowa Instytutu Tertio Millennio

7 stycznia 2016 roku rozpoczęła się rekrutacja na XLI i XLII edycję Szkoły Zimowej Instytutu Tertio Millennio. Szkoła Zimowa to kilkudniowe seminarium dotyczące katolickiej nauki społecznej i jej aktualności we współczesnej kulturze, polityce i ekonomii. W dotychczasowych edycjach udział wzięło ponad tysiąc osób, a zajęcia prowadzili m.in. Władysław Bartoszewski, Bronisław Komorowski, Jerzy Stuhr i bp Grzegorz Ryś.

Instytut Tertio Millennio już po raz XLI i XLII organizuje w Wadowicach, w klasztorze karmelitów, Szkołę Zimową, czyli kilkudniowy cykl wykładów i warsztatów poświęconych współczesnym problemom naszego społeczeństwa, rozważanym w świetle nauczania Jana Pawła II oraz katolickiej nauki społecznej. Seminarium to ma na celu próbę zmierzenia się z problemami, jakich doświadczają chrześcijanie we współczesnym świecie, od kultury poprzez ekonomię, a kończąc na sferze politycznej. To są te „nowe areopagi”, na które wzywał chrześcijan św. Jan Paweł II.

Bardzo serdecznie zapraszamy zainteresowanych studentów do udziału w Szkole, która odbędzie się w dniach 12-17 lutego 2016r. w Wadowicach. Zaś absolwentów i doktorantów do 30. roku życia zapraszamy na kolejną edycję, w dniach 17-21 lutego 2016. Rekrutacja trwa do 24 stycznia. Szczegółowe informacje i formularz aplikacyjny dostępne są na stronie internetowej projektu: www.szkola.tertio.pl

W tym roku gośćmi będą m.in.: o. Maciej Zięba OP – prezes Instytutu Tertio Millennio i opiekun merytoryczny Szkoły Zimowej, Przemysław Babiarz, Jerzy Buzek, Michał Lorenc, Krzysztof Zanussi, Andrzej Zoll czy Bogusław Chrabota.