Konferencja „Kościół i polityka. Konferencja o wzajemnych relacjach Kościoła i władzy świeckiej"

Serdecznie zapraszamy na konferencję naukową "Kościół i polityka. Konferencja o wzajemnych relacjach Kościoła i władzy świeckiej".

Międzywydziałowe Koło Historii Kościoła i Teologii pragnie podjąć tematykę relacji Kościoła i polityki na interdyscyplinarnej konferencji naukowej organizowanej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w dniu 22 marca 2011 r. (wtorek).

Wzorem poprzednich konferencji pragniemy pozostawić prelegentom szerokie pole wyboru podejmowanych zagadnień, aby badana tematyka mogła zostać przedstawiona z różnych perspektyw. Do udziału w konferencji zapraszamy więc przedstawicieli wszystkich kierunków, pozostawiając im swobodę w interpretacji przewodniej myśli konferencji.

Zainteresowani proszeni są o zgłaszani propozycji swoich własnych referatów lub sugerowanych prelegentów do dn 15 stycznia 2011 i przesłania abstraktów/planu wypowiedzi do dn 31 stycznia 2011.

Zapraszamy serdecznie do współpracy! Więcej informacji