Wydział Teologiczny UŚ- interdyscyplinarna konferencja

Zakład Teologii Dogmatycznej WT UŚ w Katowicach zaprasza badaczy wszystkich dziedzin na interdyscyplinarną konferencję "Z mroku głos przemówił do Mojżesza; i z mroku Słowo przybywa do nas (Abraham Joshua Heschel). Słowo wobec doświadczenia T(t)ajemnicy", która odbędzie się w dniach 17-18 października 2013 r. w Katowicach. Celem konferencji jest próba dokonania refleksji nad rolą słowa (tekstu, języka), jaką przyjmuje ono wobec ludzkiego doświadczenia. Jak przebiega relacja pomiędzy językiem a doświadczeniem i rozumieniem ? czy jesteśmy uzależnieni od kategorii językowych, czy możemy poznawać również poza/ponad nimi? Więcej informacji o konferencji można uzyskać na stronie Wydziału Teologicznego UŚ [kliknij].